חיפוש בדרופל עם סולר

חיפוש בדרופל עם סולר

אחת הדרכים לקבל ביצועים טובים יותר ושליטה מדויקת יותר על תוצאות חיפוש באתרי דרופל הוא להפסיק לעשות שימוש במודול החיפוש של הcore ולעביר את עבודת עיבוד הנתונים לשרת חיצוני – שרת עם תוכנת סולר. על שרת סולר ניתן לבצע מיליוני חיפושים בשניה מול בסיסי נתונים גדולים מאד.

(Apache Solr היא אפליקצית קוד פתוח לחיפוש שבנויה על תשתית  Lucene indexer. תוכנת Lucene היא תוכנת קוד פתוח שכתובה בג'אווה עבור שרתי אפצ'י. זוהי ספריה לטיפול באינדקסים בצורה מאד גמישה ויעילה. הספריה תומכת במגוון גדול של פורמטים של נתונים: html,pdf,xml,microsoft word וכו'.
לסולר יש http api שמאפשר תקשורת עם אפליקצית Lucene. לסולר יש קבצי קונפיגורציה בפורמט של XML שבעזרתם ניתן לקבל גמישות גדולה מאד באפיון והגדרות של איך נרצה לקבל את תוצאות החיפוש, בלי צורך לדעת לכתוב ג'אווה.)

הדרישות שלנו משרת חיפוש הן:

  1. אפשרות של שליחת דטה מדרופל לשרת, על מנת שהשרת יוכל לעבד ולאנדקס אותו.
  2. אפשרות של העברת שאילתות מדרופל לסולר על מנת לקבל תוצאות מתאימות.

כדי שנוכל לבצע את סעיפים 1,2 בדרופל 7, יש צורך להתקין את המודולים: Search API ו- Search API Solr.

סולר עובד בצורה מושלמת באנגלית. בשפות אחרות נצטרך קונפיגורציות נוספות. באתרים עם שפות חוץ מאנגלית כדאי להתקין גם את המודול Search API Multilingual כדי לקבל תמיכה בשפות נוספות (דרופל 8 יש מודול מקביל ל7).

 

התקנת שרת סולר על הlocalhost

כדי לבצע בדיקות ניתן להתקין סולר על השרת המקומי:

  • נוריד סולר מכאן (נכון לתאריך כתיבת הפוסט – search api solr תומך בסולר עד גירסא 5)
  • נחלץ את התיקיה אל מחיצה מקומית.
  • במחיצת סולר נריץ את הפקודה: bin/solr start
  • זהו! יש לנו שרת שרץ בפורט 8983. נבדוק אותו בכתובת: http://localhost:8983/solr/

 

כדי שדרופל יוכל לתקשר מול הסולר, יש ליצור collection על שרת הסולר שמתאים לדרופל:
בתיקיה  solr-conf של המודול Search API Solr נמצא את הקבצים המתאימים לגירסאת הסולר ונעתיק אותם לספריה /server/solr של השרת סולר.
חשוב לאתחל מחדש את הservice של הסולר בסיום העבודה כדי שהשרת סולר יזהה את קבצי הקונפיגורציה המעודכנים.

עדכון וקונפיגורציה של שרת הסולר

התקנת תמיכה לעיבוד טקסט עברי על שרת סולר

אחת התכונות החזקות של שרת סולר היא היכולת להמיר מילים לצורת המקור הקנונית שלהן בהתאם לשפת הטקסט. כך שחיפוש עבור "עובד" ימצא גם מסמכים שמכילים למשל את המילה "עבד". על מנת שתהיה לנו תמיכה גם לעברית צריך להתקין את החבילות הבאות:

  1.  hspell – קבצי מילון עברי (כדאי לשים לב שלחלק גדול מהפצות של לינוקס, יש חבילות מוכנות ועדיף להתקין אותן ישירות. לדוגמא עבור אובונטו: sudo apt-get install hspell).
  2. hebmorph-lucene.jar

הסבר על ההתקנה כאן

שגיאות PHP נפוצות

אחת השגיאות הנפוצות ביותר בעבודה עם PHP היא מחסור בזכרון: PHP Fatal Error: Allowed Memory Size Exhausted הטעות נובעת מכך שהקוד טוען לזכרון יותר ממה

קרא עוד »

גיט

גיט (git) היא מערכת ניהול גרסאות מבוסס קוד פתוח, שמטרתה לסייע למפתחים בניהול קוד, תיאום עבודה צוותית ומעקב אחר שינויים בקובצי תוכנה. גיט הוא אחד מכלי

קרא עוד »
דילוג לתוכן